Wifi şifre değiştirme nasıl yapılır ?

Wifi şifre değişiklik yapma gereksinimlerinden biri olarak birisine verdiğiniz şifrenin bir başkasına geçmesi ve bunun neticesinde modeminize birçok kişinin bağlı olması anlama gelir. Aşırı yoğunluk ise internet kullanımınızı yavaşlatır.

1. Peki durumlar bu şekilde olurken Wifi şifre değiştirme nasıl yapılır? İlk olarak modem marka ve modelinize bakılırsa model arayüz adresiniz ile arayüz ekranına ulaşınız. Bu aşamada başlıca şunları kullanabilirsiniz;
• 192.168.2.1 – Airties
• 192.168.1.1 – Tp- Link
• 192.168.1.2 – Zyxel
2. Yukarıdaki adreslerden biri ile giriş sayfasına ulaştıktan sonra size kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. TTnet kullanıcısı iseniz genel anlamda kullanıcı adı admin şifre ise ttnet olarak bilinir. Eğer girmez ise kullanıcı adını girdikten sonrasında şifre alanını boş bırakarak yeniden deneyiniz. Modem arayüz kullanıcı adı ve şifreleri bu sayfada bulabilirsiniz.

3. Modem arayüzüne başarıya ulaşmış bir halde giriş yaptıktan sonrasında ana menüde bulunan Kablosuz ağ sekmesine ulaşınız. Burada Wifi şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilir yada isterseniz modeminizin kablosuz ağ ayarını kapatıp açabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın